Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Jak natřít dřevěné výrobky

Co budeme potřebovat

Ať už si od nás pořídíte krásné loukoťové kolo či zahradní trakař, vždy mějte napaměti, že poctivý nátěr ochrání dřevo před všemi nepříznivými vlivy přírody . Proto jsme se rozhodli, že u většiny našich výrobků zavedeme i variantu ošetřenou nátěrem. Pokud se však rozhodnete pro variantu bez nátěru s tím, že si výrobek natřete sami, může pro vás být následujích pár vět užitečných. 

Na pultech obchodů nalezneme nepřeberné množství barev na dřevo. Dělí se na dvě skupiny: vodou ředitelné a syntetické.

Vodou ředitelné barvy schnou rychleji a doporučujeme je nanášet plstěnými válečky a štětci s roztřepenými okraji. Plochu se tak musíme snažit natírat rovnoměrně, abychom se nemuseli vracet zpět k již zaschlým místům.

 

 

Jdeme na to

Surové dřevo pečlivě očistěte rýžovým kartáčem. V případě, že je dřevo více znečištěné, použijte jádrové mýdlo smíchané s horkou vodou. Nezapoměňte však tento roztok důkladně opláchnout a nechte uschnout.Jelikož se ve dřevě může vyskytnout smůla, doproučujeme jej také očistit nitroředidlem nebo terpentýnem.

Postoupíme k nátěru. Povrch, který se chystáte natírat nezapomeňte zbavit všech možných nečistot, nerovností a tzv. "chloupků". Skvěle poslouží brusný papír určený na dřevo, který zakoupíte ve většině železářství či v hobby marketu. Vezměte jej do ruky a poctivě bruste, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Samotný proces natírání má tři důležité kroky:

Základní nátěr

Nutné je nanést základní nátěr. Napuštění dřeva tímto nátěrem je velmi důležité pro to, aby jste úspěšně aplikovali celý nátěrový systém. Základní nátěr se do dřeva vsákne a vytvoří dobrá základ pro další vrstvy. Také utlumí absorpční vlastnosti dřeva.

Přebroušení

Po základním nátěru povrch přebrousíme brusným plátem (malá zrnitost).

Vrchní nátěr

Proveďte neředěnou lazurou. Lazuru zředěnou s vodou vpracujeme pečlivě do podkladu a lazuru, která se nevpila setřeme flanelovým hadříkem. 

Výrobky skladem objednané do 10:00 zasíláme ještě dnes

Tradice a kvalita Použití výhradně přírodních materiálů

Expresní doručení Možnost osobního převzetí ještě dnes

Poštovné zdarma Při nákupu nad 1500 Kč

Moderní eshop od  Webmiumeshop